Online Terapi Nedir?

İnternet bağlantısı üzerinden video konferans (görüntülü konuşma) şeklinde profesyonel ruh sağlığı çalışanlarının sunduğu bir seçenektir. Özellikle terapiye ulaşamayan kişiler için ideal olan bu terapi şeklinin etkinliği dünya literatüründe kanıtlanmıştır ve artık ülkemiz tarafından da git gide kabul görmektedir.

Hemen Tedavi Olun

Online Terapi Kimler için Uygundur?

İnternet bağlantısı üzerinden video konferans (görüntülü konuşma) şeklinde profesyonel ruh sağlığı çalışanlarının sunduğu bir seçenektir. Özellikle terapiye ulaşamayan kişiler için ideal olan bu terapi şeklinin etkinliği dünya literatüründe kanıtlanmıştır ve artık ülkemiz tarafından da git gide Kabul görmektedir.

Online Terapi Ücretleri

Online terapi ücretleri kimi zaman klasik terapiyle benzer rakamlarda olsa da genelde klasik terapiye oranla daha uygundur.

Online Terapi Randevusu Alın

Online Terapi mi Klasik Terapi mi?

  • Online terapinin avantajları: Zamanda esneklik sağlar, taşınan danışanlar için fiziksel uygunluk sağlar, yüz yüze konuşmaya çekinen danışanlar için daha rahat bir ortam sağlar, ana dilinin konuşulmadığı ülkelerde yaşayan danışanlar için uygun ve avantajlıdır.
  • Online terapinin dezavantajları: klasik terapide önemi çok iyi bilinen göz teması, beden dili, vücut hareketleri gibi durumların oluşması online terapide güçtür. Klasik terapide etkin olan ve önemi farklı ekollerce birçok şekilde açıklanmış olan ‘terapi havası’ online terapi için zordur. Ekollerde bulunan bazı tekniklerin online terapide kullanılabilirliği malesef ki azdır.

Online Terapi Bilgi Alın