Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi (Takıntı)

Kişide takıntılı düşünceler ve davranışlar döngüsü şeklinde seyreden obsesif konpulsif bozukluk (OKB) kişi için çok yıpratıcı ve yorucu bir problemdir.

Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi

OKB kişilerin günlük işlevlerini sıkıntıya soktuğu gibi ilişkilerinde de sıkıntı yaşamasına sebep olmaktadır.

Hemen Tedavi Olun

Kişiler kontrol edemedikleri stress yaratan düşünceler (obsesyonlar) nedeniyle büyük ölçüde huzursuzluk yaşarlar. Bu düşüncelerin oluşturduğu kaygı ise kişilerin bazı ritüeller oluşturmasına ve bu ritüelleri yerine getirme ihtiyacını hissetmesine sebep olur (kompulsiyon). Konpulsiyonlar, obsesyonları ortadan kaldırmaya anlık olarak yarasa da uzun vadede kişiyi bu döngünün içine daha da fazla çekmektedir.

Terapi Randevusu Almak için Tıklayınız

Özellikle bilişsel davranışçı terapi yöntemiyle birlikte kişinin ritüellerinin kesilmesi ve kişide takıntı yaratan düşüncelerin ortadan kaldırılarak alternatif düşüncelerin ortaya çıkartılmasıyla birlikte kişinin fonksiyonel bir düşünce sistemine sahip olması amaçlanır. Bu noktada kişide bu düşüncelere sebep olan erken dönem deneyimleri, birtakım duygular ve bakış açıları üzerine çalışılarak kişinin bu stresin içinden tamamen çıkması amaçlanılmaktadır.