Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Terapi ile Tedavi Yöntemi

kaygı-bozuklugu-tedavisi

Kişi, zaman zaman günlük hayatın koşturmacası içinde sorunlarını bastırarak hayatına devam etmeye çalışır. Bu problemler ise ilerleyen zamanlarda kişilerde daha büyük problemler oluşturmaya başlar.

Hemen Tedavi Olun

Bunu takiben gelen yoğun düşünceler zaman zaman kişilerde farklı düşünce tipleri şeklinde günyüzüne çıkar, bunlar kontrol kaygısı, ölüm korkusu ve benzer düşünce durumları şeklinde kaygı bozuklukları olarak meydana gelir. Kişi sanki her an kötü birşey olacakmış hissine git gide daha da fazla kapılarak güven duygusunda sıkıntı yaşamaya başlar ve bir kaygı çemberine girer. Gittikçe artan bu durum ise kişilerde kalpte çarpıntı, sırt ve boyun ağrısı, mide problemleri gibi sorunlara yol açabilir.

Terapi Randevusu Almak için Tıklayınız

Kaygı bozukluğunun çözümü ise kişilerin güçlü hissettiği noktaların tanımlanması, kişide stresi arttıran durumların incelenmesi, kişilerin davranışlanırının gözlemlenmesi ve altta yatan duyguların öne çıkarılması ile mümkündür. Terapide kişi için stress yaratan durumlar tek tek ele alınarak çözülür ve kontrol altına alınır. Bu sayede kaygı bozukluğu ve kaygı bozukluğunun daha ileri evresi olan panic atak çözümlenerek kişinin problemleri ortadan kaldırılır.