Hakkımda

Uzman Klinik Psikolog Dila ÖZÇELİK, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca çeşitli özel hastane, klinik ve devlet hastanelerinde staj yaptı. Lisans mezuniyeti sonrasında Dr. Oliver Anthony Wright ile birlikte yürüttüğü bilişsel psikoloji alanındaki çalışması uluslararası bir dergide yayımlandı. Ardından yüksek lisansını klinik psikoloji alanında, İngiltere’de bulunan Reading Üniversitesi’nde (University of Reading) onur derecesi ile tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında hafıza laboratuvarında Dr. Michiko Sakaki ile çeşitli çalışmalar yaptı. Yine bu dönemde yapmış olduğu kronik ağrı ve farkındalıkla alakalı çalışmaları Dr. Tim Salomons süpervizörlüğünde uluslararası bir dergide yayımlandı.

2016 yılından bu yana aktif olarak danışan görmekte olan Özçelik, alanıyla alakalı çeşitli test eğitimleri alarak süpervizyon sürecini sürdürdü ve 3 yıl boyunca Altınbaş Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yaptı. 2016’dan bu yana çokça gazete ve dergide yazıları yayımlandı ve birçok canlı yayına uzman kimliği ile konuk oldu.

2019 yılında başladığı doktora eğitimine ve çalışmalarına, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji alanı çatısı altında devam etmektedir. Bilişsel Davranışçı ekol üzerinde uzmanlığı bulunmasının yanı sıra, terapinin eklektik bir çerçeve içerisinde yürütlmesi gerektiğine inanmakta ve bu sebeple doktora eğitimi kapsamında, özellikle Dinamik ekol olmak üzere, çeşitli ekoller üzerine yönelmektedir.