Çift ve Aile Terapisi


Çift ve aile terapisinde, Bireysel terapide olduğu gibi bireyleri tek başlarına ele almak yerine sistemin tümü bir bütün olarak ele alınır. Çift ve aile danışmanlığında hedef sistemin sorununu tespit edip bu sorunları detaylı bir biçimde ele alarak çözüm yollarına ulaşmaya çalışmaktır.

Hemen Tedavi Olun

 

Çift ve aile terapisinde birbiriyle çatışan bireylerin belirttikleri problemler üzerine odaklanılarak çeşitli stratejilerle bireylerin sorunların her noktasını seans esnasında konuşması, kendilerini anlamaları ve iletişim becerileri kazanmaları bu sayede de problemleri çözmeleri sağlanır.

Türkiye’de bu konuyla alakalı en yanlış yargılardan biri çiftlerin veye eşlerin ayrılma noktasındayken çift ve aile terapilerini tercih etmesidir. Ancak ilişkiler içerisinde çözülmekte zorlanılan problemler direct olarak terapiye getirildiğinde sorunlar büyümeden başa çıkılabilinir.

Terapi Randevusu Almak için Tıklayınız

İlişkilerinde daha sağlıklı bir iletişime sahip olmak, çözülemeyen problemleri çözmek, kişilerin ilişki doyumunu arttırmak bu terapide en önemli amaçlar olarak görülmektedir.